Konsultacja diety · Wysoka skuteczność · Wieloletnie doświadczenie

Warto Wiedzieć

Przed pierwszą wizytą u Dietetyka warto zastanowić się nad tym w jakim celu tam idziemy. Jeśli posiadamy aktualne wyniki badań dobrze byłoby je mieć ze sobą. Podczas wizyty specjalista przeprowadzi z nami wywiad lub ankietę w celu ustalenia odpowiedniego jadłospisu. Należy zabrać ze sobą spisany na kartce jadłospis z 3 dni poprzedzających wizytę. Dietetyk zada nam kilka pytań odnośnie naszego stanu zdrowia, przebytych chorób, przyjmowanych leków, aktywności fizycznej czy pracy. Proszę też pamiętać, że pomiar składu ciała odbywa się na boso, oraz że do pomiarów antropometrycznych dietetyk może poprosić o zdjęcie koszulki. Wizyta średnio trwa ok. 1 godziny.

Wszystkie diety opierają się na ograniczaniu kalorii. Ponieważ zwykłe stwierdzenie, że warto jeść mniej nie przynosi rezultatów większość komercyjnych planów dietetycznych jest zbudowanych wokół tricku żywieniowego, który ułatwia zmniejszenie kaloryczności dietetycznej. Żywność składa się z czterech podstawowych składników – wody, tłuszczu, białka i węglowodanów. Aby uzyskać zamierzone efekty dieta musi być przede wszystkim odpowiednio zbilansowana. Ważne jest także odpowiednie łączenie produktów, tak by być najedzonym przy jednoczesnej redukcji wagi.  Dieta jest to sposób żywienia więc nie może trwać dwa tygodnie.  Stosując zbilansowaną dietę nie tylko dbasz o swój wygląd zewnętrzny ale i poprawiasz swoje zdrowie.

Zaleca się aby kobiety piły co najmniej 1,6 litra napojów, a mężczyźnie około 2 litrów. Przy założeniu, że szklanka ma 200ml to około 8 szklanek dla kobiet i 10 dla mężczyzn. Niska wilgotność, upały i ćwiczenia szczególnie w upalne dni zwiększają zapotrzebowanie na płyny. Zarówno małe dzieci, jak i osoby w podeszłym wieku są bardziej podatne na odwodnienie. Pamiętaj, że ciało ciągle traci wodę, gdyż paruje ona ze skóry.

Pigułki dietetyczne rzadko prowadzą do trwałego obniżenia wagi, a do tego mają wiele skutków ubocznych. Aby skutecznie i na zawsze pozbyć się zbędnych kilogramów należy rozpocząć zdrową jednocześnie smaczną dietę i regularne ćwiczenia. Najlepszym sposobem na zrzucenie wagi jest zdrowe żywienie i wiele treningów. Wiele osób uważa, że zamiast kupować środki odchudzające lepiej przeznaczyć pieniądze na świeżą i dopasowaną do potrzeb żywność. Pamiętaj na diecie jest się całe życie a nie tylko od święta.

Dzień Walki z Otyłością