Konsultacja diety · Wysoka skuteczność · Wieloletnie doświadczenie

Dietetyk na NFZ Gorzów Wlkp. Naturalnie dla Zdrowia

29 lis

Dietetyk na NFZ Gorzów Wlkp. Naturalnie dla Zdrowia

Czy można skorzystać z usług dietetyka na NFZ? Naturalnie dla Zdrowia oto pierwsza myśl, która kojarzy się z dietetykiem, specjalistą od żywienia, który pomaga w odchudzaniu. Oczywiście jest to prawda, ale obecnie to nie jedyna umiejętność dietetyka. Kiedyś tak było, że specjalista rozpisywał diety głównie dla osób chcących zrzucić zbędne kilogramy. Ja uważam, że obecnie każdy powinien choć raz skorzystać z porady dietetycznej. Dlaczego? W poniższym artykule postaram się to Wam wyjaśnić.

Nie bagatelizuj problemu, zwróć się do dietetytka. Oto dlaczego?

Nie znam osoby, która nie miała by jakiś dolegliwości zdrowotnych. Problem polega na tym, że często je bagatelizujemy. Czy udamy się do lekarza, gdy mamy problemy z wzdęciami, zaparciami czy przewlekłym zmęczeniem? Raczej nie… uważamy, że to normalne i minie. Otóż nie… nie minie i znów takie dolegliwości powrócą. Nasz organizm daje nam różne sygnały i musimy zacząć je odczytywać. Jedzenie ma ogromny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Nie bez przyczyny mówi się „jesteś tym co jesz”. Jeśli jesz nieodpowiednio Twój organizm daje Ci znaki, a Ty powinieneś na nie reagować i szukać przyczyny. Zacznijmy zwracać uwagę na to, co znajduje się w Twoim talerzu. Do tego właśnie jest nam potrzebny dietetyk. Specjalista nie tylko ułoży Ci indywidualny jadłospis ale przede wszystkim uświadomi Ci, że to co spożywasz ma ogromny wpływ na Twoje zdrowie. A czy nie ono właśnie jest najważniejsze?

Czy wiesz jak wygląda wizyta u dietetyka? 

Pokrótce opiszę jak wygląda wizyta u dietetyka. Trwa zazwyczaj ok 1 godziny, podczas której specjalista dokona pomiaru składu ciała oraz pomiarów antropometrycznych.  Poprosi także o wypełnienie ankiety oraz przeprowadzi wywiad dietetyczny. Na podstawie zdobytych informacji dietetyk ustali indywidualny plan żywieniowy. Tu nie można działać schematami. Dieta musi być odpowiednio zbilansowana oraz musi spełniać określone wytyczne dla konkretnej osoby. Cena takiej wizyty waha się w przedziale od 150 zł do 300 zł. Z czego ta cena wynika? Sama wizyta to tylko część pracy jaką dietetyk wkłada w przygotowanie jadłospisu. Większą częścią jego pracy jest opracowanie diety, która wymaga sporo czasu. Dieta musi być odpowiednio przygotowana i smaczna. Nie chodzi o to by spędzała sen z powiek, wręcz przeciwnie posiłki mają być smaczne i łatwe do przygotowania.

Dietetyk na NFZ Gorzów Wlkp.

Czy można skorzystać z wizyty na NFZ? Na pewno byłoby to dobre rozwiązanie. Wizyty są dość kosztowne i muszą być systematyczne, czyli średnio raz w miesiącu u dietetyka. Na ten moment jest niewiele placówek mających umowę z NFZ i są to głównie szpitale. Wizyta u dietetyka nie wymaga skierowania, ponieważ musimy ją odbyć prywatnie na własny koszt. Czy nasze zdrowie nie jest tego warte?

Napisz odpowiedź lub komentarz