Konsultacja diety · Wysoka skuteczność · Wieloletnie doświadczenie

Dieta przy chorobach autoimmunologicznych

02 mar
dieta w chorobach autoimmunologicznych

Dieta przy chorobach autoimmunologicznych

W obecnych czasach coraz częściej rozpoznaje się choroby autoimmunologiczne. Co to takiego jest?

Do chorób autoimmunologicznych zalicza się te choroby, w których układ immunologiczny organizmu niszczy własne komórki i tkanki. Do takich chorób zalicza się między innymi:

Choroba Hashimoto, AZS– atopowe zapalenie skóry, przewlekłe zmęczenie, reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń i wiele innych.

Leczenie tych chorób musi odbywać się przy współpracy z lekarzem. Jednak w leczeniu chorób autoimmunologicznych bardzo ważna jest dieta. To co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Jeśli po wykryciu choroby nie zmienimy naszych nawyków żywieniowych, to same leki niekoniecznie przyniosą oczekiwane rezultaty lub przyniosą ale tylko czasowo.

Ja jestem zdania, że to od nas zależy nasze zdrowie i to my mamy na nie ogromy wpływ. Oczywiście każda zmiana wymaga od nas poświęcenia i zaangażowania. Warto się jednak zastanowić czy nie warto spróbować ?

Ja sama choruje na alergie pokarmowe oraz AZS. Wcześniej wizyty u alergologa były częste. Stosowałam wiele maści na receptę (najczęściej na sterydach) oraz przyjmowałam leki…niestety dla mnie to był tylko krótkotrwały efekt. Za jakiś czas leki przestawały działać a choroba dalej atakowała organizm z większą intensywnością.

Od roku zmieniłam całkowicie podejście i postawiłam na zmianę nawyków żywieniowych. Nie mówię, że wcześniej jadłam źle. Dla mnie jedzenie zawsze było ważne i  przeważała zdrowa kuchnia. Jednak okazało się, że wiele składników tej kuchni mi szkodziło. Po eliminacji produktów (głównie przetworzonej żywności, pszenicy, nabiału) znacznie poprawiła się moja skóra na twarzy, skóra dłoni przestała pękać i alergię się mocno wyciszyły. Nie stosuje już żadnych maści ani leków. Muszę jedynie zwracać większą uwagę na to co jem.

Jeśli chorujesz na choroby autoimmunologiczne lub ktoś z Twojej rodziny, to proszę pamiętajcie, że żywienie ma tu kluczowe znaczenie!

 

 

2 komentarzy

 1. Zgadzam się! Dieta jest bardzo ważna.
  Z tego miejsca pragnę bardzo podziękować Ci Asiu, że dałaś mi natchnienie do zmian.
  Walka trwa ale wierzę, że pozytywne zmiany mojej cery w końcu będą mnie pozytywnie zaskakiwać.
  Od stycznia jestem z Tobą! I nie wyobrażam sobie wrócić do wcześniejszych nie zawsze zdrowych nawyków.
  Życzę Ci samych zadowolonych klientów!!!

  Odpowiedz
  1. Dziękuję Gosiu za miłe słowa 🙂 Bardzo mnie cieszy, że mogłam Ci pomóc 🙂

   Odpowiedz

Napisz odpowiedź lub komentarz